środa, 13 stycznia 2016

Dino Kontra Dino - prezentacja i zapowiedz :)


Witajcie dzisiaj chciałabym Wam dać przedsmak :) tego co u nas już niebawem. Bo już w ferie w Suskim Ośrodku Kultury, w naszej pracowni odbędą się rozgrywki i turniej m.in właśnie w grę Dino Kontra Dino. Egzemplarz z autografem to nasz egzemplarz który razem z Kubą( a dokładniej ja ;) bo Kuba zajął 2 miejsce) wygraliśmy w Turnieju Dino Kontra Dino organizowanym przez Grannę na Targach Gra i Zabawa w 2015 w Amber Expo w Gdańsku :) oczywiście ten egzemplarz również udostępniamy na zajęcia i na turniej :)
Trzy pozostałe egzemplarze dostaliśmy od Granny ( jeszcze trzy inne gry o czym napiszę więcej niebawem- bo to super niespodzianka :) ) Posłużą one w rozgrywkach oraz w turnieju w ferie a także w kolejnych turniejach, które będą przez nas organizowane. Będzie można też w nie pograć w Świetlicy Miejskiej w Koszarach ( wybieram się tam np. w najbliższy piątek :)- Zapraszam!! ) oraz mam nadzieję, że również w szkołach w naszej okolicy ale o tym również niebawem.


Tak więc tu wielkie ukłony w stronę Granny i Bardzo ale to Bardzo Dziękujemy :) Wszystkie gry będą służyć wszystkim chętnym dzieciom uczestniczącym w zajęciach w Suskim Ośrodku Kultury ale nie tylko :)

I wspomnę wszystkim zainteresowanym turniejem, że będą fajne nagrody do wygrania, w tym właśnie gry.

To teraz taka mała prezentacja Tytułu Dino Kontra Dino :)


Dlaczego Dino Kontra Dino ? Uważam, że to świetna gra, którą po pierwsze szybko się tłumaczy i pokazuje, dzieci mega szybko załapują o co w niej chodzi. Gra uczy myślenia, łączenia zależności, dopasowywania do sytuacji, liczenia bo dzieci muszą policzyć ile mają odpowiadających symboli, taka zdrowa mała rywalizacja. Utrwala też czytanie, bo dzieci, które już coś tam czytają mogą wprawiać się w czytaniu kart wydarzenia. Ale dzieci, które nie czytają a ktoś przeczyta im co się wydarzyło, też świetnie sobie radzą, ponieważ symbole sa bardzo proste i łatwo sie je zapamiętuje. W dodatku gra jest bardzo dobrze wydana, pudełko jest średniej wielkości a bardzo solidne, karty są bardzo elastyczne dzięki czemu dzieci nie mają problemu z ich trzymaniem, sympatyczny znacznik w postaci dinozaura uatrakcyjnia całą rozgrywkę. W dodatku dzieci, mogą poszerzyć i zdobyć wiedzę dotyczącą konkretnych dinozaurów. Fajne jest też to, że jest objaśnione dlaczego akurat ta cecha pasuje do danego wydarzenia :) więc nie ma sytuacji spornych i niedopowiedzianych.
  Eleganckie pudełko idealnie mieszcząca zawartość wypraska, z dbałością o każdy szczegół bo nawet w środku mamy dino dżunglę :D:)
 Sympatyczny Dino :) znacznik gracza
 Karty którymi gramy:) realistyczne grafiki dinozaurów, czytelne i ładne symbole z tytułami cech, oraz krótki opis danego gatunku dinozaura.
 Karty Wydarzeń - Bardzo czytelne i już same obrazki są naprowadzające :) do tego krótki i zwięzły opis, z tyłu symbole pasujace do wydarzenia i krótki opis dlaczego akurat ta cecha najlepiej się tu sprawdzi.
 Bardzo czytelna i ładna ulotka
 Plakat jaki znajdziemy w prezencie w każdym opakowaniu gry :) Bardzo fajnie opisane Dinozaury :)


W najbliższych dniach możecie spodziewać się filmiku opisującego dino kontra dino i jakiś urywków z samej rozgrywki. No i oczywiście relacji z naszych spotkań przy planszówkach i dino kontra dino.


Zdecydowanie Polecam :)!!! I nawet 6 latki dają radę :)
No i zapraszam wszystkich z naszych okolic na rozgrywki do domu kultury w Suszu no i na Turniej który odbędzie się około godz 10, 5 lutego :) ale o tym więcej już niebawem :)Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza