niedziela, 31 stycznia 2016

Małe odwiedziny w Pionkolandii - w Sztumie - Planszówkowy Bal przebierańców

W czwartek wpadliśmy odwiedzić Największy w Polsce Klub Planszówek - Pionkolandia - w Sztumie :). Niestety, byliśmy prosto po naszych całodziennych zajęciach i sprzątaniu ... więc oboje byliśmy padnięci ... Kuba to już wybitnie, to okazywał ... więc ani się nie pobawiliśmy ( ja trochę potańczyłam kolanami pod ścianą ;)  dotrzymując towarzystwo, marudnemu Kubusiowi, podtrzymującemu ścianę :) Ale pomijając ten drobny szczegół, bardzo nam się podobało. Kuba już tak ma, że potrzebuje więcej czasu, żeby się odnaleźć w nowym miejscu i sytuacji ... więc był trochę zagubiony, ale po powrocie mówił, że bardzo mu się tam podobało i..... że jak następnym razem pojedziemy .... :) Więc fajnie, że chce ze mną jeszcze kiedyś jechać, bo ja z pewnością do Sztumu wybiorę się jeszcze nie jeden raz, może uda mi się, razem z naszymi uczestnikami zajęć, wybrać np. na SztumCon :) zobaczymy ...

Wracając do tematu :). Jeszcze raz dziękujemy Pionkolandii za zaproszenie :). Było mi niezmiernie miło podpatrzeć jak to się fajnie bawią w Sztumie, i poznać założycieli Pionkolandii i już żałuję, że się tak zgapiłam i nie wzięłam autografu twórcy gier, którego podziwiam już od dawna, (wcześniej nie świadoma, że to tak blisko jest, że w Sztumie)ale na pewno to nadrobię następnym razem :). Dla mnie każde takie doświadczenie, nawet krótkie, jest mega cenne :). Podobała mi się cała masa rzeczy, Super pomysł z teledyskami z projektora na suficie :), ja bym na to nie wpadła :D. Super profesjonalna sesja, dla dzieci z grami, z których zaczerpnęły inspirację do przebrania. Super muzyka, którą dzieci same wybierają, to całe zaangażowanie dzieciaków, w przygotowania i organizacje :) no mi się mega, ten klimat podobał :) Pamiętam imprezy z mojej szkoły ( sorry szkoło ... ) ale u nas to był jeden wielki szaszor, bieganie i głupawka, a tu wszyscy się super bawili, naprawdę kulturalnie i fajnie. Szacun, bo to pokazuje tylko, ile pracy w wychowanie, dyscyplinę a jednocześnie dobrą zabawę, dzieciaków i młodzieży, wkładają organizatorzy i nauczyciele zarazem :) Dzieci ze szkoły w Sztumie i uczestnicy Pionkolandii, mają naprawdę farta, że trafili im się tacy super nauczyciele, z tak wielką pasją i zaangażowaniem.

Pięknie też dziękujemy za super grę, Odkrywcy Dolnego Powiśla - której autorem jest sam Sławomir Wiechowski :)Zaraz kolejnego dnia zabrałam ją na nasze planszówkowe spotkanie. Wszystkim już od pierwszego spotkania, bardzo się spodobała, a nam kochającym podróże, w dodatku o naszych okolicach, które znamy, no mega przypadła do gustu :) W dodatku bardzo solidnie wydana podobnie jak Tramwaje Olsztyńskie, ale o tych grach zdradzę Wam więcej już niebawem, bo zasługują na osobne posty :). Super jest też to, że już z młodszymi i początkującymi, mozna zagrać w wariant memory. Który ani trochę nie jest banalny, i trzeba się porządnie skupic i naszukać. No i do tego cały walor edukacyjny. Dla mnie bomba :)

 Świetny pomysł z Balem o tematyce planszówkowej, byłam pod wrażeniem, pomysłowości dzieci oraz ich super strojów. My mieliśmy kilka pomysłów, ale ostatecznie padło na pędzące żółwie.


 Sami zobaczcie jak było fajnie i jakie świetne były stroje :)
 Moim zdaniem, gra - odkrywcy dolnego powiśla, powinna trafić do każdej szkoły, a już w naszych okolicach to obowiązkowo, dzieciaki mogłyby w miły sposób poznawać nasze okolice :)
 a także do każdego domu w, którym są miłośnicy planszówek, podróży i edukacji :)  Więc mam nadzieję, że będzie można ją kupować w dużych ilościach ;) 
Do naszej kolekcji gier granny dołączył jeszcze super farmer :) do tej pory mieliśmy tylko wersje super farmera rancho, którą uwielbiamy, więc ciesze się, ze mieliśmy możliwość wymienić się na klasyk i teraz mamy dostępne na naszych spotkaniach obie wersje :) dziękujemy.
 A to już zdjęcie z sesji wykonanej przez Sławomira Wiechowskiego :) pięknie dziękujemy


Więcej o świetnym nauczycielu, założycielu Pionkolandii i autorze super gier przeczytacie tu:
http://boardgamegirl.pl/wywiad-slawek-wiechowski/

zdecydowanie warto zajrzeć, bo ja jestem pod mega wrażeniem, ale nie umiem tak ładnie pisać :) bo za duża ze mnie emocjonalna - gaduła :)

a tu znajdziecie więcej super zdjęć i świetnych strojów, dzieci ze Sztumu :) :
https://www.facebook.com/Pionkolandia/posts/1073790735976212

i z samego Balu :
https://www.facebook.com/Pionkolandia/posts/1073692462652706Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza