niedziela, 20 marca 2016

Gra planszowa WIEWIÓRY - Premierowo u nas recenzja i rozgrywka. - Rebel

Witajcie, kilka dni temu dotarła do nas gra planszowa Wiewióry od Rebel.pl

tu znajdziecie naszą wideo recenzję i prezentację gry, oraz nasze krótkie rozgrywki :


Gra miała swoją Polską premierę w marcu tego roku, kilka dni temu. Zachęca do siebie już swoimi uroczymi ilustracjami zarówno na pudełku jak i potem w środku. Wstępem do gry jest krótka historyjka o Wiewiórach, fajne jest też to, że wiewióry mają imiona do dodatkowo uatrakcyjnia grę.  
Jest to polskie wydanie gry : Le Bois de Couadsous
Ważnymi walorami edukacyjnymi gry jest m.in to, że gra uczy dzieci spostrzegawczości, ćwiczy pamięć i rozwija logiczne myślenie. 

 

W opakowaniu znajduje się 9 kafli z obiektami lasu, 12 kafli orzechów i 4 kafle wiewiórek.
Na kaflach lasu znajdują się trzy obiekty w trzech różnych kolorach, grzyby, kamienie i liście w kolorach, żółty, niebieski i czerwony w różnym układzie na każdym kaflu. Kafelki orzechów mają albo po 1 albo po 2 orzechy, do tego na rewersie mają obrazek liści, co możemy wykorzystać w rozgrywce i ją troszkę utrudnić, kładąc orzechami do dołu a liśćmi do góry. 


Wykonanie gry jest bardzo solidne, pudełko nie jest ani za duże ani za małe, ładna grafika w środku dodatkowo je uatrakcyjnia. Kafelki są porządnie wykonane nie wyginają się są dość duże do rąk dzieci, co ułatwia im przekręcanie i operowanie kafelkami. Cała rozgrywka nie jest taka banalna i prosta, bo wcale nie jest tak łatwo zapamiętać gdzie co jest, a w dodatku możemy, modyfikować i utrudniać wprowadzając nowe zasady, opisane chociażby w ulotce, gra daje różne możliwości i warianty za co kolejny plus, bo dzięki temu szybko się nie znudzi. Do tego bardzo ładne ilustracje i urocze wiewiórki, które dzieciaki pokochały od pierwszego spojrzenia, w polskiej wersji wykonała je Katarzyna Babis. No i nadanie wiewiórkom w jakiś sposób osobowości, za pomocą imienia i historyjki, jest również na duży plus. Cena również nie jest wygórowana, co jest dużym plusem. Instrukcja jest bardzo prosta i przejrzysta, do tego wszystko jest fajnie pokazane i wytłumaczone w przykładowych rozgrywkach. Rozgrywka jest bardzo szybka dzięki czemu nawet małe dzieci mogą grać i nie będą się nudzić, gra jest od 6 lat ale myślę, że nawet młodsze dzieci sobie poradzą z niewielką pomocą. Co nie zmienia faktu, że te starsze nie będą miały frajdy z gry - wręcz przeciwnie, wydaje nam się, że już pamiętamy a nagle zagapimy się na przeciwników, upsss i już nie pamiętamy co było pod spodem, albo skupiamy się na przedmiotach a nagle, ktoś zdobył orzecha, odwracamy na kolory i już nie pamiętamy jaki tam był pod spodem kolor. 
Myślę, że gra sprawdzi się zarówno jako gra rodzinna i dla dzieci, ale również na spotkania ze znajomymi, może być fajną szybką propozycją na luźną rozgrywkę i trochę zabawy.  

Gra otrzymuje od nas ocenę bardzo wysoką 9/10 
obawiamy się, że przy dłuższym graniu i spostrzegawczości starszych graczy, będą oni w stanie wyuczyć się co gdzie pod czym jest i gra już nie będzie tak emocjonująca, ale wszystko okaże się jak więcej w nią pogramy :) a zdecydowanie będzie jedną z najczęściej granych u nas gier.
 

Dziękujemy Firmie Rebel

www.rebel.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza