niedziela, 10 kwietnia 2016

Nowość!!! Szachy i Warcaby - już u nas :) ZAPRASZAMY!

Dzięki wspaniałej współpracy z Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu, oraz wielkiej uprzejmości kierownika - Pana Jarosława Piechotki, mamy możliwość rozpoczęcia nowego cyklu spotkań Szachowo - Warcabowych. Pan Jarosław udostępnił nam kilkanaście kompletów w tym Szachy, Warcaby, oraz profesjonalne zegary turniejowe. Serdecznie dziękujemy!
Już niebawem odbędzie się również pierwszy turniej ale o tym za jakiś czas :). 
Tymczasem, zapraszam wszystkich chętnych i zainteresowanych, od dzieci do dorosłych, do naszej pracowni, gdzie będziecie mieli okazję nauczyć się gry w szachy i warcaby, zagrać z innymi osobami, miło spędzić czas, dobrze się bawić i rozwijać. 


Dlaczego warto grać w szachy?
Szachy to jedna z najstarszych gier i jedna z najlepszych gier dla rozwoju wartości dydaktycznych i wychowawczych. Taka aktywność intelektualna,  rozwija spostrzegawczość, inteligencję, myślenie matematyczne, wpływa pozytywnie na rozwój umysłowy i osobowościowy. Doskonali pamięć i uwagę, rozwija zdolność koncentracji oraz logicznego myślenia. Poza tym korzyści, można by tak jeszcze długo wymieniać m.in umiejętność podejmowania decyzji, szacunek i poszanowanie rywala, planowanie i ocena sytuacji, osiąganie celów, uczciwe współzawodnictwo, umiejętność nauki na własnych błędach i wiele więcej. 

A tak wyglądały u nas pierwsze rozgrywki :) I zapoznanie z szachownicą :)

część naszych pięknych kompletów:

Mam nadzieję, że jeśli jeszcze się wahaliście to teraz przestaniecie i wpadniecie do nas na rozgrywki lub naukę. Naukę gry w szachy mogą rozpocząć już dzieci w wieku przedszkolnym, i wbrew pozorom, dzieci w tym wieku, mimo, że może i nie są kolorowe ale mimo to szachy ciekawią i wzbudzają zainteresowanie nawet małych dzieci.

Zapraszamy do naszej pracowni w SOK-u w każdy czwartek o godz 17:00, oraz w piątki podczas spotkania z grami planszowymi, od godz 14-18 wtedy również można grać i uczyć się grać w szachy. Szachy są również dostępne w naszej pracowni codziennie
Zapraszamy zarówno dzieci jak i dorosłych.
http://ilawa.wm.pl/348397,W-Suszu-beda-uczyc-grac-w-szachy-i-warcaby.html#axzz45pUDi2fW

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza