poniedziałek, 23 maja 2016

Domek - Najpiękniejszy

W ten weekend miała miejsce premiera gry planszowej Domek. My przywieźliśmy z Warszawy nasz egzemplarz, rozegraliśmy już kilka partii. To była jedna z najbardziej wyczekiwanych przez nas premier. Zakochaliśmy się w Domku już od pierwszego wejrzenia. Przepiękne ale to naprawdę przepiękne grafiki, wszystko jest bardzo dopracowane graficznie. Malutkie szczególiki, które dodają grze ogromnego wyrazu. To jedna z najładniejszych gier jakie znamy. Przez to, że gra jest tak ładnie wydana i dzięki tym uroczym ilustracjom za które odpowiada Bartłomiej Kordowski po grę sięga się z wielką chęcią i gra się w nią bardzo przyjemnie. Sama mechanika gry jest bardzo prosta i nie skomplikowana. Dla wymagających instrukcja jest również bardzo przystępna. Do tego karty mimo, że jest kilka kart tych samych pomieszczeń to każda karta jest inna i równie piękna.

Gra skierowana jest do Wszystkich powyżej 7 lat ale moim zdaniem można spokojnie grać już z mniejszymi dziećmi. Kwestia wytłumaczenia zasad i dostosowania do dziecka. W grze jest też kilka elementów zasad, które możemy dostosowywać do indywidualnej rozgrywki jaka nam pasuje. Punkty liczy się również bardzo prosto, do tego ładnie mamy pokazane to w instrukcji na końcu. 

Gra mimo, że nie jest jakaś zaawansowana, to myślę, że przypadnie do gustu większości graczy, można w nią grać za równo w starszym jak i młodszym a także mieszanym gronie. Gra jest szybka i nie trzeba w niej bardzo się wysilać dlatego dobra będzie na luźne rozgrywki, kiedy nie chce nam się wertować wielu stron instrukcji i kombinować z mechanizmem gry. Do tego sprawdzi się też w gronie początkujących graczy i osób, które nie  mają dużego doświadczenia z grami, ale również jako przerywnik od ciężkich tytułów. To gra, którą zdecydowanie warto mieć na swojej półce :) I nie mam się do czego przyczepić, wszystko w tej grze nam się podoba :) Liczymy na dodatki do gry i jakieś rozszerzenia, fajnie by było gdyby było więcej żetonów wyposażenia :)

Już niebawem dzień dziecka i myślę, że to naprawdę będzie trafiony i fajny prezent :) i to nie tylko dla dziewczynek. 

Grę znajdziecie tu www.rebel.pl

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza