wtorek, 10 maja 2016

GRAiMY :) Gramy w klasykę literatury dziecięcej...

To, że książki kochamy równie bardzo co sztukę, mieliście możliwość już zauważyć podczas naszego tygodnia książki na zajęciach artystycznych, dnia książki czy też dnia książki dla dzieci a także tygodnia komiksowego. Połączenie książek i zajęć artystycznych wypada naprawdę bardzo fajnie a dzieciakom bardzo się podobało. Tym razem mamy propozycję połączenia literatury dziecięcej z grami planszowymi. Na rynku dostępne są różne tytułu związane z komiksami czy też jakąś literaturą. Jednak wydawnictwo GRAiMY wychodzi do nas z bardzo ciekawą ofertą gier planszowych już dla najmłodszych graczy. Tematyka gier jest związana z klasyką literatury taką jak Lokomotywa i Kaczka dziwaczka, z tego co widziałam w planie są też kolejne tytuły. Nam bardzo się takie połączenie spodobało. Wczoraj przyszła do nas wielka paka gier :) od GRAiMY, ale już zdążyliśmy zapoznać się trochę bliżej z tymi dwoma ciekawymi tytułami, sami zobaczcie.... 

Gry z serii PUFI przeznaczone dla 2 – 4 graczy w wieku powyżej 4 lat, czas rozgrywki 10 – 15 minut.

Gra oparta jest na zasadzie memory, ale nie jest to zwykłe memory w szukanie par,  skrócony opis gry Kaczka Dziwaczka: 
Gracze w trakcie rozgrywki odkrywają zakryte kartoniki, stosując zasady gry pasujące dla ułatwienia układają na planszy perypetii Kaczki dziwaczki, a niepasujące zakrywają. Grę wygrywa gracz, który ułoży komplet kartoników perypetii Kaczki dziwaczki i odkryje jednocześnie 2 kartoniki dodatkowe. Niepasujące kartoniki KWA-ZONK są dodatkowym utrudnieniem w grze.

Kolejnym atutem gier, jest to, że opakowania nie są ogromne, więc spokojnie można je zabrać ze sobą chociażby na wakacje, które zbliżają się już wielkimi krokami :) Do tego gry nie są drogie. 
Zdecydowanie polecamy, wszystkim miłośnikom klasyki literatury :)
 

Na okładkach pudełek, znajdziemy urocze i kolorowe ilustracje. Nam również bardzo podoba się to, że ilustracje nie są "komputerowe" tylko bardziej "malarskie" "rysunkowe" :)

 W instrukcjach znajdziemy Biografię autora a także tytułowe wierszyki co również jest bardzo fajne, no nie musimy ich nigdzie szukać :)


 Same Kartoniki są również urocze :) i dobrze wykonane :)Gry będzie można również wygrać podczas piątkowego festiwalu SuskieGranie, na który serdecznie zapraszamy :) 

Ogromne podziękowania dla GRAiMY
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza