czwartek, 12 stycznia 2017

Top Trumps Match Avengers, Winning Moves

Dzisiaj mamy dla Was trochę inną propozycję. Top Trumps Match Avengers od Winning Moves. Jest to gra logiczna, w której za zadanie mamy ułożyć 5 takich samych kwadracików w poziomie, pionie lub po skosie, do wyboru mamy 15 postaci. Na początku rozkładamy po dwie zakryte karty, których gracze nie podglądają, w miejscu na karty, przed każdym z graczy. Następnie wyciągamy, jedną kostkę, gracz rozpoczynający przepych kostkę z lewego górnego rogu, do przeciwnika, przeciwnik będzie nią przepychać, kolejną kostkę, a następnie każdy gracz po kolei będzie wybierał z kostki, którą przepchnął mu przeciwnik, jak chce ją ustawić i w, którym miejscu chce ją włożyć, jednocześnie przepychając kostkę drugiemu graczowi. Ważne jest też, że na początku rozgrywki, w jednym rzędzie nie może być więcej niż 2 takie same kostki. Kolejną ważną rzeczą jest to, ze nie wolno przepychać kostki postawionej w poprzedniej kolejce. Jeśli komuś uda się ułożyć 5 takich samych kostek, krzyczy "Komplet". Ale to nie koniec gry, przeciwnik ma nadal szanse, żeby wygrać. Przegrywający, w tym momencie odwraca dwie swoje zakryte karty, jeśli na, jednej z jego kart jest postać, którą ułożył przeciwnik, zabiera on ułożony przez przeciwnika zestaw i wygrywa grę.


Ta losowość na końcu gry, wnosi fajną niepewność i napięcie do samego końca. Wesoło podnosi adrenalinkę na koniec gry.
Dużym plusem gry, jest jej wykonanie. Bardzo solidne, kompaktowe opakowanie, które z łatwością możemy ze sobą zabrać, gdzie tylko chcemy. Nic nam nie powypada, nie pomiesza się ani nie poprzesuwa. Wykonanie jest bardzo dobrze przemyślane. Do tego tematyka, którą dzieciaki uwielbiają, to również strzał w 10. Najważniejsze jednak chyba jest to, że gra podoba się głównie chłopcom, ze względu na tematykę, ale są nią naprawdę zachwyceni i chcą w nią grać, znowu i znowu, a dzięki temu, że gra jest szybka i lekka, można do niej często wracać, czy jako szybką rozgrywkę, czy też jako przerywnik pomiędzy innymi grami.

 
Myślę, że gra sprawdzi się również wśród dorosłych, którzy lubią rywalizację, oraz napięcie trzymające do samego końca rozgrywki, jako mały przerywnik w trakcie dnia lub innych rozgrywek. Jeśli, ktoś jest fanem Avengersów, to na pewno nie może przejść obojętnie obok tej propozycji.
 
Jeśli komuś nie podoba się element losowości na końcu, to spokojnie może zagrać w grę pomijając karty i zdając się tylko na umiejętność logicznego myślenia, sprytu i zagrań przeciwnika.
 
 Można też zagrać w grę losując kartę, lub dwie, każdy zagląda w swoje karty nie pokazując ich przeciwnikowi, jeśli wybieramy wariant z jedną kartą, gracz musi ułożyć postać, którą wylosował na karcie. Lub z dwoma kartami, gracz może wtedy próbować ułożyć jedną z dwóch postaci. Kiedy ułoży postać, pokazuje przeciwnikowi kartę którą wylosował i ułożone kostki.


U nas gra się super sprawdza. Polecam wypróbować grę Top Trumps Match, nawet jako ciekawostkę i szybką, prostą grę dla dobrej zabawy. Solidne i ładne wykonanie nas zachwyca :) chociażby dlatego warto sobie ją wypróbować.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza