czwartek, 16 marca 2017

WIEM!

 Z tą grą pojęcie: "Wiem, że nic nie wiem..." nabiera nowego wymiaru. Zabawna gra edukacyjna, łącząca idealnie zabawę, grę i naukę. Przetestowaliśmy m.in. na zajęciach wspomagających, z dzieciakami, które wymagają ćwiczenia m.in mnożenia czy tez zasad języka polskiego oraz wzbogacania języka. Gra super się sprawdziła, było sporo śmiechu, szybkiego liczenia, były rzeczowniki, przymiotniki, czasowniki, nazwy rzek, miast i wiele więcej...
Na czym polega gra? Rzucamy kostką, i poruszamy się po kole na planszy, w zależności od tego na jakim polu staniemy, mamy zadanie do wykonania, np:
stając na polu z literką K, w zależności od koloru tego pola, mamy za zadanie odpowiedzieć na jedno z trzech pytań lub wykonać zadanie, w tym samym kolorze co pole, znajdującym się na karcie. Stając na literce L, w zależności czy jest do niej przypisany, rzeczownik, przymiotnik, czy czasownik, losujemy literkę z niebieskich żetonów liter i musimy powiedzieć coś co zawiera tą literę ( można ułatwić grę, lub ją utrudnić, ustalając najpierw ilość wymienionych słów ) Stając na polu z literka M, mamy za zadanie wyciągnąć dwa kafelki, żółte z literką M, oraz musimy je pomnożyć i odpowiedzieć jaki jest wynik. Na wszystko mamy określony czas, który wyznacza nam dołączona klepsydra. Mamy też czarne pola z kółkiem, kiedy na nie staniemy, musimy trafić kulką do pojemniczka, wyrzutnią dołączoną do gry, umieszczoną w odległości 15cm, mamy na to dwie próby. Za każde poprawnie wykonane zadanie otrzymujemy 1 plastikowy żetonik. Kto ma najwięcej punktów na koniec gry ten wygrywa. Gra ma bardzo proste zasady, ale nie wszystkie zadania są takie proste, zwłaszcza wykonywane pod presją czasu. Jest to za to idealny pretekst aby poćwiczyć z dziećmi wiele aspektów jednocześnie. :) Do tego pionki są niby zwykłe, a jakie urocze, kostka natomiast jest trochę większa niż standardowa co jest również bardzo fajne. Kart jest bardzo dużo, na każdej mamy trzy różne zadania, przez co na pewno szybko się nam nie znudzi i nie będzie powtarzalna.Serdecznie dziękujemy za możliwość przetestowania gry, gra zdecydowanie będzie trafiać często na nasz stół, a ja zdecydowanie często będę ją zabierać na zajęcia wspomagające.
Grę mogliśmy przetestować dzięki uprzejmości firmy Aleksander! :)


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza