poniedziałek, 5 czerwca 2017

Było sobie życie ... w Komiksie i na filmie

 Witajcie, dzisiaj mamy dla Was trochę nietypową propozycję :). Nie będzie to gra, ale coś co z grą współgra idealnie i u nas się sprawdza również jako część zajęć związanych z grą i tematyką. Dokładniej 1 cz. Nowego Komiksu Było sobie życie. Tematyka Komiksu to serce. W Komiksie znajdziecie śliczne kolorowe ilustracje nawiązujące oczywiście do filmu i całej serii. Dialogi są krótkie i fajne, idealnie trafiają do dzieciaków, nie nudzą ich swoją długością, więc już nawet małym dzieciom się spodoba. U nas każdy chciał przeglądać, czytać i po pierwszych stronach, był ciekawy co będzie się dalej działo. Naprawdę wszystko jest bardzo fajnie przedstawione. Mnie osobiście urzeka świeżość ilustracji i ich kolorystyka. Dla Wszystkich fanów Komiksów lub serii Było Sobie Życie to Must have :) Kolejną świetną informacją jest to, że do Komiksu jest dołączona płyta z czteroma odcinkami. Jest to wydanie specjalne serii Było Sobie Życie. Dla nas to idealne połączenie, Komiks, gra i do tego film. Dzieciaki bardzo chętnie oglądają Było Sobie Życie, do tego co najważniejsze z filmu zapamiętują bardzo dużo ciekawych informacji edukacyjnych. Od kilku tygodni nie rozstaje się z zestawem, zabieram go do szkoły, przedszkola, na zajęcia, wszystkie dzieci są zachwycone. Po seansie filmowym chętnie inspirują się bohaterami występującymi w filmie i rysują własnych bohaterów, bakterie i inne małe żyjątka :) Zdecydowanie polecamy, bo nie ma to jak edukacja połączona ze świetną zabawą.

Więcej informacji od strony wydawniczej : 
„Było sobie życie“ w formie komiksu  oraz  płyta DVD z czterema epizodami filmu w jakości HD.
Komiks „Było sobie życie”, powstał na podstawie kultowego serialu animowanego dla dzieci, w reżyserii Alberta Barillé. 
To niezwykła podróż do wnętrza ludzkiego organizmu, gdzie razem
z Mistrzem i jego przyjaciółmi dowiemy się, jak funkcjonuje ludzkie ciało. 
Scenariusz komiksu stworzył Jean-Charles Godin a rysunki oraz szatę graficzną MINTE. 
Tytuł pierwszego z czterech tomów komiksu to „Serce”, wydane w eleganckiej, twardej oprawie przez Wydawnictwo Hippocampus. 
Komiks „Było sobie życie” to 48 stron fascynującej lektury, w której Piotruś i Pieretka wyruszają w głąb serca. 
Dzięki ich podróży, dowiemy się między innymi, że serce to mięsień, który w ciągu życia człowieka wykonuje około trzech miliardów uderzeń, a krew nieustannie pompowana przez serce pokonuje prawie 100 tyś. km, płynąc w naczyniach krwionośnych.
Pierwszy tom komiksu pojawił się w sprzedaży 10 maja. Dodatkową atrakcją jest załączona płyta DVD z czterema odcinkami „Było sobie życie” - to ponad 100 min filmu w jakości HD.
Kolejny tom pt. „Mózg” jest w przygotowaniu i pojawi się na półkach już jesienią. 

Dzieciaki oglądały odcinki z przejęciem i zaciekawieniem.
 

 Sympatyczni bohaterowie 

Tak u nas powstawali bohaterowie zainspirowani filmem, grą i komiksem.
 Serdecznie dziękujemy Grajmy! i wydawnictwu Hippocampus za możliwość przetestowania zestawu oraz za możliwość zainspirowania dzieciaków do zabawnej i miłej edukacji. 

Wszystkich zachęcamy do zapoznania się z innymi pozycjami wydawnictwa, cala seria dotycząca Było Sobie Życie, nam bardzo się podoba. Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza