poniedziałek, 10 lipca 2017

1 dzień Akcji Lato! Warsztaty Biblioteczne, wizyta w Straży

Dzisiaj minął pierwszy dzień naszej Akcji Lato. Najpierw trochę niepewnie spotkaliśmy się w głównej sali :) plusem jest to, że raczej większość się znała, więc poszło nam trochę łatwiej. Mimo obaw wszyscy szybko się rozkręcili i mieli sporo tematów do rozmów. Rozpoczęliśmy od ozdabiania notesów w, których przez całą Akcję, dzieciaki będą zbierać naklejki, za aktywność, udział w atrakcjach i wygrane turnieje. Po krótkiej integracji wyruszyliśmy, żeby zjeść wspólne śniadanie.


Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy do Biblioteki na warsztaty Biblioteczno - Teatralne zorganizowane i poprowadzone przez Panią Agatę Kirzanowską. To było niesamowite doświadczenie, dzieciaki mogły się przełamać, przezwyciężyć tremę, oraz odkryć w sobie talent aktorski :) Dzięki temu, że warsztaty były przygotowane bardzo profesjonalnie, uczestnicy dowiedzieli się bardzo wielu ciekawych informacji związanych z występami, recytacją, aktorstwem oraz teatrem. Niektórzy naprawdę wszystkich zaskoczyli swoją odwagą i pomysłowością. Mimo, że większość dzieci znam już od dawna, to i tak byłam niesamowicie zaskoczona i pod ogromnym wrażeniem kreatywności dzieci. Bardzo dziękujemy Pani Agacie za ciekawe warsztaty, już nie możemy się doczekać kolejnych :). Mamy bardzo żywą i energiczną grupę więc zainteresowanie ich przez dłuższy czas i to, żywe zainteresowanie jest niesamowitym wyzwaniem, które zdecydowanie zostało podjęte i zrealizowane na 200%. W głowach dzieciaków jeszcze przez dłuższy czas po wyjściu, krążyły rozmaite pomysły związane z teatrem.


Po warsztatach bibliotecznych, wybraliśmy się w odwiedziny do Ochotniczej Straży Pożarnej w Suszu. Już na wstępie bardzo dziękujemy za przyjęcie nas z otwartymi ramionami, bez najmniejszego wahania. I bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie i przekazanie nam wiedzy z tak ogromną pasją. Tego nie da się opisać słowami, to trzeba było zobaczyć na żywo. To jak dzieci (zmęczone już trochę zajęciami od rana i spacerem) słuchały jak zahipnotyzowane, o pracy Strażaków, o sprzęcie strażackim, o akcjach i o zagrożeniach. Oglądały z podziwem przeróżny sprzęt. Do tego ogromna niespodzianka na koniec, dzieciaki mogły wczuć się chociaż trochę w rolę Strażaków i zobaczyć jak to jest obsługiwać wąż Strażacki. (Jak już wspominałam mamy bardzo energiczną grupę ;) ) Więc nie możliwe było aby stali spokojnie i się tylko przyglądali. Pogoda dopisała idealnie więc dzieciaki z całą radością przebiegały pod strumieniem wody. To jaką wielką radość im to dało jest chyba nie do opisania! :) Wrócili przemoczeni, zmęczeni ale za to jak bardzo szczęśliwi!
Jeszcze raz, dziękujemy Wszystkim zaangażowanym.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz