środa, 25 kwietnia 2018

Squla - wyzwania matematyczne!


Dzisiaj mamy coś dla tych, którzy kochają matematykę, lub dla tych, którzy chcą ją poćwiczyć i być coraz lepsi. Jest to gra Squla - Wyzwania matematyczne od Granny. Przedział wiekowy, do którego dostosowane są zadania i trudność w grze jest to 3-4 klasa. W pudełku znajdziemy karty z zagadkami i zadaniami, które musimy rozwiązać, w sprawdzeniu odpowiedzi pomogą nam specjalne karty z odpowiedziami. Wyzwania na kartach są bardzo fajne i zróżnicowane, dzięki czemu gra zmusza do myślenia, zarazem nie męcząc i nie nudząc przy tym. Jeden z graczy, czyta wyzwanie, inni gracze mają za zadanie odpowiedzieć na nie, wybierając spośród swoich kart odpowiedź A, B, C. Gracz prowadzący zmienia się co rundę. W rundzie kiedy jest prowadzącym, ma do dyspozycji kartę kontrolną oraz długopis i kartkę. Gracze po usłyszeniu wyzwania oraz odpowiedzi do wyboru, wybierają jak najszybciej prawidłową odpowiedź i kładą przed sobą zakrytą kartę. Kiedy wszyscy wyłożą już karty, sprawdzamy poprawność odpowiedzi. Po wybraniu odpowiedzi gracze otrzymują punkty w następujący sposób: dobra odpowiedź 1 punkt, zła 0 punktów, ostatnia osoba, która położy zakrytą kartę otrzymuje 0 punktów. Gra kończy się w momencie zdobycia przez jednego z graczy 5 punktów lub  po skończeniu się kart z pytaniami. Wtedy podliczane są punkty i wygrywa gracz, który zdobył ich najwięcej. Bardzo fajnie pomyślane, są również karty kontrolne, oraz sposób sprawdzania poprawnej odpowiedzi.

Do tego wielkość gry jest świetna na rodzinne wycieczki, czy też plenerowe granie.

Jest to bardzo fajna propozycja, grę można wykorzystać na wiele sposobów, grając dla zabawy, dla utrwalenia wiadomości matematycznych, lub nauki matematyki. Fajnie też może sprawdzić się w formie quizu np. na lekcji matematyki. Uczniowie mogą wtedy skorzystać z własnoręcznie zrobionych kart odpowiedzi A,B,C dla każdego ucznia. Lub w formie np. turnieju matematycznego dla urozmaicenia lekcji.
Fajnym bonusem jest również kod dołączony do gry, który pozwala nam na aktywowanie go na platformie Squla :)

Dziękujemy Grannie za możliwość przetestowania gry. Forma rywalizacji w wyzwaniach matematycznych, bardzo spodobała się naszym dzieciakom.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza