poniedziałek, 13 sierpnia 2018

Kucharz! - Smakowita gra planszowa!

Nie wiecie co robić przed, lub po obiedzie? Mamy dla Was świetną propozycję. :) Możecie zagrać w grę planszową, w której główną rolę odgrywają smakowite potrawy i produkty spożywcze. Starszych graczy być może, gra zainspiruje nawet do przygotowania czegoś pysznego. Dla młodszych dzieci to super propozycja gry edukacyjnej. Kolory, potrawy, warzywa, owoce i inne produkty spożywcze. W pudełku znajdziemy kilka propozycji gier planszowych. W grę można zagrać już z maluchami, u nas przetestowane na przedszkolakach, świetnie się nam sprawdziła, no i co najważniejsze bardzo spodobała się dzieciom.
 Chociaż wykonanie pudełka do gry, nie należy do moich ulubionych, to grafika na pudełku jest super! Kolorowa, zachęcająca, no i bardzo ładna. W środku znajdziemy dobrej jakości produkt. Ładne, czytelne karty, dobrze wykonane, standardowe pionki i kostkę, kolorowe żetony, czytelną instrukcję, oraz solidnie wykonaną planszę do gry.
 Gra "Kucharz"  jest grą z serii zawody, gry te pozwalają dzieciom na poznanie różnych zawodów. Co jest bardzo fajnym aspektem edukacyjnym, no i idealnie wpasowuje się, w etap poznawczy dzieci, już nawet najmłodszych 4-5 lat.


  W pudełku znajdziemy różne warianty gry. Żetonów możemy użyć do gry memory, czyli tradycyjnej gry pamięciowej, ta wersja to moja ulubiona do gry z maluszkami, no i jako wprowadzenie do gry i zapoznanie się z jej elementami, przed rozpoczęciem kolejnych wariantów.
 Plansza jest dwustronna. Niebieska plansza, to gra Tajemniczy przepis - w tej grze, gracze mają za zadanie, poruszać się po polach uważając po drodze na kuchenne pułapki.
 Kolorowa plansza pozwala nam zagrać w grę Kuchenny wyścig, w tej grze wcielamy się w rolę kucharzy, każdy gracz otrzymuje 3 karty z przepisami, następnie trzeba jak najszybciej zdobyć potrzebne składniki, które wymienione są na kartach.
Jest to gra, w której gracze w każdym wieku będą się świetnie bawić. Przy okazji jest to super propozycja gry edukacyjnej, w której młodsze dzieci będą miały możliwość rozwijania swojej wiedzy, ale również spostrzegawczości, pamięci, planowania, gra ma w sobie również sporo losowości, co akurat w tym przypadku, grania z młodszymi dziećmi, jest dobrym rozwiązaniem. Zdecydowanie polecamy grę! Dziękujemy za możliwość przetestowania gry w ramach projektu Grajmy, wydawnictwu Zielona Sowa. Gra zainspirowała nas nawet do zorganizowania dnia kulinarnego i przeprowadzenia smakowitych warsztatów a po warsztatach, oczywiście możliwość pogrania w smakowite gry. 





Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza