środa, 13 marca 2019

Niezłe Ciacho - Wydawnictwo Nasza Księgarnia - Gra karciana

Witajcie, dzisiaj Marysia i Gabrysia zaprezentują Wam grę Niezłe Ciacho! Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Premiera gry zapowiadana jest na 27 marca! 

Już na wstępie bardzo polecamy grę każdemu, zarówno miłośnikom słodkości jak i miłośnikom gier planszowych i karcianych :).
 Gra spodobała się wszystkim, którzy zdążyli już w nią u nas zagrać, a gramy od kilku dni, więc karty przeszły już przez kilkadziesiąt rąk! Jesteśmy nią zachwyceni. 
Gra ma wszystko co lubimy i cenimy. Po pierwsze można w nią zagrać już od 2, aż do 6 graczy, co najważniejsze bez różnicy na ilu będziemy grać graczy gra jest równie emocjonująca, oczywiście zachęcamy do grania w większym gronie, bo wspólne granie jest zawsze fajne! Jest przepięknie zilustrowana. Zapewni super zabawę i emocje zarówno młodszym jak i starszym graczom. Będzie fajną odskocznią dla zaawansowanych graczy na szybką partyjkę, w szybką ale zdecydowanie nie banalną grę. Można tu również blefować, negocjować, starając się wpłynąć na decyzje innych graczy, co u nas również świetnie się sprawdza i wszyscy dzięki temu mają niezłą frajdę. No i ryzyko, że ktoś może obstawić to co my i wtedy nikt z obstawiających nie zyskuje. 
Tu znajdziecie instrukcje i oryginalny opis gry: http://gry.nk.com.pl/niezle-ciacho/

 prezentacja gry - video:


W grę może zagrać od 2-6 graczy, w wieku od 8 lat, rozgrywka trwa około 20 minut. 

W grze znajdziemy: karty cukierni, żetony cukierni, (każdy żeton cukierni odpowiada kolorem i numerkiem kartom cukierni). Karty ciastek, z brązowym tyłem. Na kartach ciastek znajduje się nazwa ciastka, obrazek oraz ramka, w której w zależności od ciastka są punkty, dodatnie lub ujemne, warunek, który musimy spełnić, żeby zdobyć punkty lub akcję specjalną, którą wykonujemy przeważnie po zdobyciu karty. Bardzo czytelną instrukcję oraz pączkopedię. 


Bonusowe karty, które znajdują się tylko w polskiej wersji:

Przygotowanie gry: W zależności od ilości graczy rozkładamy o jeden żeton więcej niż graczy. Tasujemy karty ciastek. Rozkładamy po jednej karcie przy każdym żetonie cukierni. Pozostałe karty leżą w zakrytym stosie obok. Zostawiamy również obok nich miejsce na chłodnię. Każdy gracz otrzymuje karty cukierni, w zależności od ilości graczy, tyle ile jest żetonów cukierni, tyle samo kart cukierni w odpowiadających kolorach. Pozostałe karty cukierni i żetony odkładamy do pudełka.

Rozpoczęcie gry:  Każdy gracz w tajemnicy wybiera jedną kartę cukierni, odpowiadającą żetonowi cukierni, z którego chce zdobyć kartę. W trakcie wybierania można ze sobą rozmawiać, blefować, negocjować ze sobą, próbując zachęcić w ten sposób gracza, żeby wybrał inną kartę niż nasza. Ale nie zawsze opłaca się wierzyć innym ;). Jeśli tą samą cukiernie wybierze więcej niż jeden gracz, to nikt nie zdobywa karty która przy niej leży, karta ta trafia na odkryty stos, do chłodni. Jeśli tylko jedna osoba wybierze daną cukiernię, to zdobywa kartę z tej cukierni. Jeśli na karcie są gwiazdki to rozpatruje również akcję specjalną, która jest na karcie i w zależności od tego co jest napisane na karcie bierze ją do siebie lub odkłada do chłodni. Jeśli jest to karta bez akcji specjalnej to wykłada kartę odkrytą przed sobą. Jest to od tej pory karta gracza, która da mu punkty na koniec gry, mogą być to również punkty ujemne. Do zdobycia niektórych punktów musimy spełnić na koniec gry określone warunki, np. posiadać odpowiednią liczbę takich samych kart, żeby zdobyć zawarte na niej punkty. Kiedy już wszystkie żetony cukierni zostaną rozpatrzone następuje koniec rundy i do każdej cukierni, w której nie ma karty dokładamy ze stosu ciastek nową kartę, karty których nikt nie wybrał pozostają do kolejnej rundy w cukierniach. Gramy do momentu, aż stos kart ciastek się wyczerpie i nie będzie już można dołożyć karty do którejś z cukierni. Wygrywa osoba, która ma najwięcej punktów, w przypadku remisu wygrywa osoba, która ma najwięcej kart ciastek.

Karty cukierni:

Karty ciastek:

Żetony cukierni:


Bonus - Karta Mega Mocy!

Mega urocza - Pączkopedia, która pomoże w rozwianiu wszelkich wątpliwości dotyczących działania poszczególnych kart. Nie przesadzę jeśli napiszę, że instrukcja jest świetna! Bardzo przejrzysta, czytelna, krótka i napisana tak, że nie ma najmniejszych problemów, żeby usiąść z instrukcją i od razu zagrać.
Kolejny Świetny pomysł! To wyzwania na pudełku! :) Mi najbardziej podoba się wyzwanie: Daj komuś grę "Niezłe ciacho" w prezencie.

 No i rozpoczęło się szukanie ufoludka na pudełku: Gra jest tak smakowita, że nie mogło zabraknąć również prawdziwych pączków:

Poszukiwanie najsmaczniejszych pączków na kartach:

Zdecydowanie polecamy! 

Serdecznie dziękujemy za nasz egzemplarz! Coś czuje, że długo nie będzie schodził ze stołu :) 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza