wtorek, 11 sierpnia 2020

Warsztaty tworzenia domków dla owadów

 W piątek z zachowaniem reżimu sanitarnego odbyły się u nas warsztaty tworzenia domków dla owadów. Zajęcia rozpoczęły się od prezentacji przygotowanej przez Panie z Zespołu Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich w Jerzwałdzie. Dzieci z pomocą niesamowitych modeli i dostępnych materiałów dowiedziały się wiele ciekawostek dotyczących życia różnych owadów i pszczół. Cześć praktyczna warsztatów odbyła się w plenerze, gdzie dzieci miały możliwość samodzielnego tworzenia domków m.in. dla pszczoły murarki. Każdy z uczestników mógł zabrać wykonany domek, żeby później umieścić go we własnym ogródku. 

Domki są najczęściej stawiane w ogrodach, w których właściciele liczą na to, że mieszkańcy takiego domku będą licznie zapylać rosnące w ich ogrodach kwiaty i tym samym przyczynią się do zwiększenia zbiorów warzyw i owoców. Znaleźć je można również w parkach, lasach a nawet na dachach budynków.

Przyczyniają się one bezpośrednio do odbudowywania gatunków ginących owadów, np. trzmieli, które w dużej mierze wyginęły ze względu na stosowanie chemicznych oprysków. Wszyscy wiemy, że bez pszczół, trzmieli i innych owadów nas również nie będzie, więc budujmy ich jak najwięcej!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza